Fotografická a literární soutěž na téma: „Jsme mladí, jsme veselí aneb ze života studentů.“

11.04.2011 20:08

V úterý 15. 3. 2011 se v prostorách galerie „Kratochvíle“ uskutečnila vernisáž studentských fotografií a literárních prací na téma „Jsme mladí, jsme veselí aneb ze života studentů“. První kategorie byla určena žákům nižšího gymnázia a ve druhé soutěžili studenti vyšších ročníků.

Porota u fotografických prací hodnotila nejen celkový dojem, ale i dílčí prvky (barevnost, název a kompozici), proto bylo nakonec velmi obtížné ocenit pouze tři snímky z každé kategorie.

Vítězem v první kategorii se stala Gabriela Cholevová z KVB s fotografií nazvanou „My Generation“. Druhé místo obsadila Dominika Jandačová ze sekundy B se snímkem „Jsme jedna velká rodina“. Jako třetí se umístil Jan Honeiser z SB a jeho „Škola aneb divočina“.

Ve druhé kategorii zvítězila Alžběta Lovečková z kvinty A s „Živou historií“, druhé místo obsadila Agáta Lichovníková z 3. A s fotografií nazvanou „Vědomosti se mi vykouřily z hlavy“, třetí byly Anežka Hrušková se snímkem „Jsme doslova boží“ a Eliška Vlčková se „Studentským stavebním dozorem“

V literární části byla za MGO oceněna pouze báseň Kateřiny Strnadlové ze sekundy A (1. kategorie).

Organizátoři soutěže, Ing. Adam Dragon, Mgr. Alena Tesařová a Mgr. Naděžda Nováková, předali studentům nejen diplomy letošního ročníku fotografické a literární soutěže, ale i velmi pěkné ceny, které sponzorovalo Občanské sdružení „Přátelé MGO“ – unie rodičů, pedagogů, žáků a příznivců MGO.

Součástí vernisáže byl doprovodný hudební program „Sboru dobrovolných zpěváků“ pod vedením Mgr. Markéty Šňupárkové. Moderování se téměř profesionálně chopil student MGO Matěj Benda ze septimy A.

Velmi nás potěšilo, že se akce v hojném počtu zúčastnili nejen studenti, ale i zástupci učitelského sboru MGO, SPŠei a hosté z řad široké veřejnosti.

—————

Zpět


Přátelé MGO - unie rodičů, pedagogů, žáků a příznivců MGO
Sídlo:
Matiční gymnázium Ostrava, Dr. Šmerala 25, 728 04 Ostrava, Česká republika
IČO: 22730478
e-mail: unie@mgo.cz